Tags:
create new tag
view all tags

تفاوت های بین آسانسور با اتاق و آسانسور بی اتاق چیست ؟

آسانسورها بدون ماشین آلات دارای ماشین آلات ثابت در بالای بالابر نیستند، در عوض دستگاه بالابر کششی یا در دیواره جانبی بالایی بالابر یا در پایین بالابر نصب می شود. موتور با استفاده از آهنربای دائمی نصب می شود که موتور را به طور دائم می چسباند و با درایو فرکانس متغیر ولتاژ متغیر (VVVF) کار می کند. برخی از ماشین های بالابر از موتورهای سنکرون بدون چرخ دنده به جای موتورهای القایی معمولی استفاده می کنند. این طرح نیاز به ماشین آلات ثابت را از بین می برد و در نتیجه فضای ساختمان را بسیار ذخیره می کند. تقریباً تمام آسانسورهای کششی MRL بدون دنده هستند.

در حالی که موتور بالابر روی دیوار کناری بالابر نصب شده است، کنترل کننده اصلی در طبقه بالا در کنار درهای فرود نصب می شود. این کنترلر در پشت یک کابینت قفل شده قرار دارد که باید با استفاده از کلید برای اهداف نگهداری، تعمیر یا اضطراری باز شود. اکثر آسانسورها کنترلر خود را در طبقه بالا نصب می کنند اما تعداد کمتری از آسانسورها کنترلر خود را در پایین ترین طبقه نصب می کنند. برخی از آسانسورها (مانند آسانسورهای ژاپن) ممکن است دارای موتور بالابر واقع در پایین چاه آسانسور باشند، بنابراین به آن آسانسور MRL درایو پایین می گویند. برخی از آسانسورها (مانند اوتیس و شیندلر) برای صرفه جویی در فضا، کابینت کنترل را در چارچوب درب به جای روی دیوار نصب می کنند.

مانند آسانسورهای کششی معمولی، پله بر برقی و آسانسورهای کمتر اتاق ماشین از طناب های فولادی معمولی استفاده می کنند که به عنوان کابل های بالابر استفاده می شود. برخی از برندهای آسانسور (مانند اوتیس و شیندلر) از تسمه های طناب فولادی تخت به جای طناب های معمولی استفاده می کنند. سازندگانی که از این فناوری استفاده می‌کنند، ادعا می‌کنند که با طناب‌های تسمه فولادی مسطح، فضای زیادی را در راه‌بالا صرفه‌جویی می‌کند و اجازه می‌دهد تا حداقل اندازه قله بالابر را داشته باشد. با تسمه های فولادی تخت همچنین اجازه می دهد تا 30٪ سبک تر از طناب های فولادی معمولی.

اکثر آسانسورهای کمتر اتاق ماشین برای ساختمان های کم ارتفاع تا متوسط استفاده می شود. آسانسورهای کمتر اتاق ماشین در ساختمان های متوسط معمولاً تا 20 طبقه خدمات رسانی می کنند. حداکثر سرعت استاندارد صنعت برای آسانسور کششی MRL 500 فوت در دقیقه (2.54 متر در ثانیه) است، با این حال، مدل های خاصی در خارج از کشور فروخته می شوند که می توانند به 600 تا 800 فوت در دقیقه (~ 4 متر در ثانیه) برسند. نوع سنگین Kone EcoDisc MRL که در آن موتور در مرکز قرار دارد، نه در کنار. برخی از مدل ها می توانند بیش از 30 طبقه را طی کنند. شیندلر 5500 در برخی از نقاط جهان می تواند تا حدود 50 طبقه را طی کند.

یک طرح بسیار نادر وجود دارد که در آن دستگاه کشش در زیر کابین آسانسور قرار می گیرد. نمونه ای از این طرح در آسانسورهای SchindlerMobile که توسط شیندلر در اواخر دهه 1990 معرفی شد استفاده شد.

آسانسورهای هیدرولیک

مانند نسخه کششی، آسانسور هیدرولیک اتاق ماشین یک اتاق ثابت برای قرار دادن ماشین آلات هیدرولیک ندارند. ماشین آلات که شامل پمپ است بر روی چاله آسانسور نصب می شود. کنترلر روی دیوار نزدیک آسانسور و معمولاً در طبقه پایین قرار دارد. یکی از مزایای آسانسورهای هیدرولیک کمتر اتاق ماشین، صرفه جویی در زمان، فضا و هزینه ساخت است.

نمونه هایی از آسانسورهای هیدرولیک کمتر اتاق ماشین، موجود در ایالات متحده و کانادا، Otis HydroFit و thyssenkrupp Endura MRL هستند. در کالیفرنیا، آسانسورهای هیدرولیک MRL فروخته نمی شود. در اینجا، thyssenkrupp به طور معمول آسانسور thyssenkrupp Endura را ارائه می دهد، و Otis نسخه خاصی از HydroFit را با اتاق ماشین و واحد پمپ بزرگتر ارائه می دهد. هیچ شرکت دیگری، اگر آسانسورهای هیدرولیک سنتی را ارائه می دهد، هیچ برنامه ای برای معرفی آسانسور هیدرولیک MRL ندارد، مانند شیندلر (با مدل 330A باقی می ماند که هنوز تولید و نصب می شود) و Kone (آنها در سال 2007 تولید آسانسورهای هیدرولیک جدید را متوقف کردند. ، اما در حال حفظ و نوسازی تاسیسات موجود تا به امروز است).

آسانسورهای هیدرولیک

مانند آسانسور بیمارستانی ، آسانسورهای بدون هیدرولیک اتاق ماشین یک اتاق ثابت برای قرار دادن ماشین آلات هیدرولیک ندارند. ماشین آلات که شامل پمپ است بر روی چاله آسانسور نصب می شود. کنترلر روی دیوار نزدیک آسانسور و معمولاً در طبقه پایین قرار دارد. یکی از مزایای آسانسورهای هیدرولیک کمتر اتاق ماشین، صرفه جویی در زمان، فضا و هزینه ساخت است.

نمونه هایی از آسانسورهای هیدرولیک کمتر اتاق ماشین، موجود در ایالات متحده و کانادا، Otis HydroFit و thyssenkrupp Endura MRL هستند. در کالیفرنیا، آسانسور شیشه ای نما فروخته نمی شود. در اینجا، thyssenkrupp به طور معمول آسانسور thyssenkrupp Endura را ارائه می دهد، و Otis نسخه خاصی از HydroFit را با اتاق ماشین و واحد پمپ بزرگتر ارائه می دهد. هیچ شرکت دیگری، اگر آسانسورهای هیدرولیک سنتی را ارائه می دهد، هیچ برنامه ای برای معرفی آسانسور هیدرولیک MRL ندارد، مانند شیندلر (با مدل 330A باقی می ماند که هنوز تولید و نصب می شود) و Kone (آنها در سال 2007 تولید آسانسورهای هیدرولیک جدید را متوقف کردند. ، اما در حال حفظ و نوسازی تاسیسات موجود تا به امروز است).

اتخاذ آخرین کدهای ایمنی بدون تغییر، خواه MRL باشد یا نه، بهترین راه برای

برینکمن می گوید: خطر آسیب را هم برای مسافران و هم برای کارگران تعمیر و نگهداری کاهش می دهد. ASME A17.1/CSA

B44 از طریق یک پروتکل ایجاد اجماع، که توسط صدها متخصص صنعت آسانسور پکیج شده است، توسعه یافته است.

دعوت به بررسی و اظهار نظر در تمام مراحل فرآیند. نیازی به گفتن نیست که MRL مجبور بوده خود را ثابت کند و دارد

چنین کرد.

آسانسورها را می توان به دو دسته طبقه بندی کرد که عبارتند از آسانسورهای اتاق ماشین (MR) و بدون ماشین (MRL) + پله برقی برای منزل. برای کمک به مشتریان خود در انتخاب دسته آسانسور مناسب، هر یک از این دسته ها را توضیح می دهیم و مزایا و معایب آنها را بیان می کنیم.

تفاوت اصلی بین ماشین آلات و آسانسورهای بدون اتاق ماشین در این است که آسانسورهای بدون اتاق ماشین نیازی به اتاق برای ماشین کششی ندارند و در عوض ماشین کششی در داخل شفت ساختمان قرار می گیرد. این امر نیاز به ساخت اتاق ماشین را برطرف می کند، که برای ساختمان هایی که فضای محدودی دارند یا به دلیل ماهیت یا طراحی ساختمان می توانند اتاق ماشین را در خود جای دهند، ایده آل است. این به لطف پیشرفت های فناوری که به کوچک سازی تجهیزات بدون تضعیف عملکرد آنها کمک کرد، به دست آمد.

با این حال، این واقعیت که MRL عملکردی مشابه MR دارد و به اتاق ماشین نیاز ندارد به این معنی نیست که آسانسورهای MR مزیت خود را نسبت به آسانسورهای MRL ندارند. یکی از مزیت های اصلی آسانسورهای MR این است که در حین کار صدا و لرزش کمتری تولید می کنند که بر کیفیت و راحتی سواری تاثیر می گذارد برای فروش آسانسور به سایت ستاره فرازنما مراجعه فرمایید. این امر به ویژه در سرعت های بالا آشکار می شود، به همین دلیل است که آسانسورهای MR برای سرعت های مساوی یا بالاتر از 1.75 متر بر ثانیه توصیه می شوند. آسانسورهای MR نیز ظرفیت بسیار بالاتری نسبت به آسانسورهای MRL دارند، این باعث می‌شود آسانسور MR تنها گزینه برای ظرفیت‌های بار بالاتر از 1150 کیلوگرم باشد.

در نهایت، از آنجایی که ماشین آلات در داخل شفت در یک آسانسور MRL قرار می‌گیرند، آسانسور می‌تواند فشرده‌تر باشد، با این حال، این بدان معناست که دسترسی به آن در حین تعمیر و نگهداری سخت‌تر است، این امر به ویژه در هنگام خرابی موتور صادق است.

آسانسورهای بدون ماشین از یک دستگاه کشش بدون دنده واقع در بالابر استفاده می کنند. استفاده از وزنه تعادل به دستگاه کمک می کند تا نوار آسانسور را بچرخاند، که کابین را از طریق بالابر حرکت می دهد. آسانسورهای MRL که معمولاً در هتل‌ها، آپارتمان‌ها، ساختمان‌های با کاربری مختلط و دفاتر تجاری دیده می‌شوند، می‌توانند 2 تا 25 توقف (با ظرفیت معمولی 2100 تا 5000 پوند) را تحمل کنند و دارای طراحی انعطاف‌پذیر هستند. ظرفیت های بزرگ (4000 پوند و بالاتر) می تواند پوشش های سنگین تر کابین را در خود جای دهد.

فضا: جذاب ترین ویژگی طراحی آسانسور بدون اتاق ماشین، مقدار فضایی است که می توانند ذخیره کنند. از این گذشته، آنها دقیقاً همان چیزی هستند که روی قلع می‌گوید و تمام مکانیک‌هایی که در یک اتاق ماشین یافت می‌شوند به جای آن در بالابر قرار می‌گیرند. این آنها را به گزینه ای بسیار جذاب برای ساختمان هایی مانند هتل ها و آپارتمان هایی تبدیل می کند که ممکن است هنگام نصب آسانسور با فضا مشکل داشته باشند.

مقرون به صرفه: از آنجایی که برای نصب آسانسور بدون اتاق ماشین نیاز به فضای کمتری است، بسیاری از صاحبان املاک متوجه می شوند که آنها نیز ارزان تر هستند. به هر حال، نصب آسانسورهای دارای اتاق ماشین بیشتر طول می کشد و این در کنار افزایش تعداد قطعات مکانیکی، اغلب هزینه اولیه سرمایه گذاری را افزایش می دهد. در نتیجه، آسانسورهای MRL نزد صاحبان املاکی که بودجه سختی دارند، محبوب هستند.

سر و صدا: با این گفته، آسانسورهای بدون اتاق ماشین برای کار به اتصالات فولادی درون ماشین آلات متکی هستند و این می تواند منجر به آلودگی صوتی زیادی شود زیرا آسانسور سفرهای خود را انجام می دهد. خوشبختانه، می توان آن را با جذب صدا خفه کرد. با این حال، این گزینه مزیت مقرون به صرفه بودن را لغو می کند زیرا ممکن است صاحبان املاک بیشتر از پس انداز خود خرج کنند.

ظرفیت: در مقایسه با آسانسورهای اتاق ماشین، آسانسور MRL می تواند از نظر ظرفیت بار کمتری را تحمل کند. این بدان معنی است که آنها نمی توانند به اندازه رقبای خود وزن حمل کنند. علاوه بر این، این ویژگی همچنین می تواند آنها را با سرعت کمتری اجرا کند و در برخی شرایط آنها را به سرمایه گذاری ناکارآمد تبدیل کند.

Edit | Attach | Watch | Print version | History: r2 < r1 | Backlinks | Raw View | Raw edit | More topic actions
Topic revision: r2 - 2022-10-21 - TWikiGuest

Tip, idea TWiki Tip of the Day
Preferences settings
TWiki has these levels of preferences settings: 1 System level settings: Site name, proxy... Read on Detail
 
This site is powered by the TWiki collaboration platform Powered by PerlCopyright © 2008-2023 by the contributing authors. All material on this collaboration platform is the property of the contributing authors.
Ideas, requests, problems regarding TWiki? Send feedback