Tags:
create new tag
view all tags
چگونه یک وب سایت بفروشیم 7 مرحله برای فروش سریع

چگونه یک وب سایت بفروشیم

از برخی جهات، فروش یک وب سایت می تواند به اندازه فروش یک خانه خسته کننده باشد. فروش برخی از آنها ممکن است آسان تر از دیگران باشد. گفته می‌شود، حتی اگر فکر می‌کنید یک وب‌سایت خارق‌العاده دارید که بسیاری از خریداران ممکن است به آن علاقه‌مند باشند، شما کسی نیستید که به آن علاقه دارید. بازار است. بازار تصمیم می گیرد که چه نوع وب سایتی قرار است کیف پول های شما را نقد کند و کدام نه. بسیاری از مردم نمی دانند چگونه یک وب سایت را بفروشند، و این یک مشکل می شود.

همچنین، دنیای بازاریابی آنلاین روز به روز رقابتی تر می شود. اگر همه برای فروش وب‌سایت خود به یک مدل کسب‌وکار یکنواخت متکی باشند، راه دوری نخواهند داشت.

آدام اودت به درستی بیان کرد: «این یک نبرد برای جلب توجه آنلاین در میان سر و صدا و شلوغی است.»

اگر نمی‌دانید که چگونه یک وب‌سایت را با بهینه‌ترین قیمت بفروشید، در زیر، باارزش‌ترین توصیه‌های اثبات شده برای کمک به سازندگان وب‌سایت و/یا مدیران را در انجام این کار پوشش می‌دهیم.

پشتیبانی Premium را از سریعترین پلتفرم میزبانی مدیریت شده در جهان دریافت کنید!

نحوه فروش وب سایت در 7 مرحله

در اینجا 7 بهترین نکته برای فروش وب سایت و کسب سود مناسب آورده شده است.

 1. 1. مخاطب خود را درک کنید
همانطور که «خودت را بشناس» شعار مهمی برای زندگی است، «مخاطبانت را بشناس» نیز شعار مهمی است. دلیلی وجود دارد که چرا این خرده خرد را در همه جا می بینید - در راهنماهای خودیاری، کتاب ها، مقالات یا وبلاگ هایی که ممکن است به صورت آنلاین بخوانید.

همانطور که کیم گارست گفت: "روش های فروش فروش-فروش به سادگی کار نمی کنند." فروش یک وب سایت بدون اینکه بدانید ممکن است آن را به چه کسی بفروشید یا علاقه مند به خرید آن باشید، مانند تلاش برای فروش با چشم بند است.

هنگامی که مخاطبان هدف خود را شناسایی کردید، می توانید ساخت سایت خود را برای مطابقت با علایق و اهداف خریداران بالقوه خود، بهبود، اصلاح یا اصلاح کنید. اگر وب سایتی را جذب گروه زیادی از مخاطبان کند، می توانید به سرعت بفروشید.

با این حال، این به تنهایی کافی نیست. به عنوان مثال، طاقچه باید چیزی باشد که فکر می کنید مردم برای مدت طولانی به آن علاقه مند خواهند بود. این به فروش یک وب سایت و به دست آوردن ارزش بیشتر کمک می کند.

بنابراین، چگونه می توانید مخاطبان خود را برای شروع بشناسید؟ اینجاست که سئوی فنی روز را نجات می دهد. با کمک موتورهای جستجو، تشخیص اینکه مردم به چه چیزهایی علاقه دارند و بیشتر در جستجوی چه چیزی هستند، روز به روز رایج تر می شود. هنگامی که در حال یادگیری نحوه فروش یک وب سایت هستید، این امر بسیار مهم است.

بنابراین، قبل از اینکه تصمیم به فروش وب سایت خود بگیرید، مطمئن شوید که آن چیزی است که مخاطبان دوست دارند در آن پیمایش کنند. نه فقط به این دلیل که می توانند بلکه به این دلیل که نیاز دارند. چنین وب سایت هایی بیشترین علاقه خریداران را خواهند داشت.

نکته: اگر در نهایت چندین نوع مخاطب را شناسایی کردید که وب سایت شما به آنها پاسخ می دهد، می توانید انتخاب های خود را با تقسیم گروه های شناسایی شده بر اساس عوامل رفتاری، جمعیت شناختی، جغرافیایی و حتی روانشناختی محدودتر کنید.

بخش روان‌شناختی به گروه‌هایی از افراد بر اساس ویژگی‌های شخصیتی خاص مانند باورها، ارزش‌ها، سبک زندگی، علایق و غیره اشاره دارد. همچنین می‌توانید مخاطبان هدف سایت خود را بر اساس عوامل اجتماعی-اقتصادی محدود کنید.

 1. ارزش وب سایت شما را بدانید
چرا کسی می خواهد وب سایت شما را بخرد در حالی که بسیاری دیگر مانند آن وجود دارد؟ آیا وب سایت شما پتانسیل رشد و درآمد طولانی مدت را دارد؟ آیا طاقچه آنقدر منحصر به فرد است که افرادی که آن را نمی خرند از دست بدهند؟

مهمترین عاملی که باید در هنگام تصمیم گیری درباره ارزش وب سایت خود در نظر بگیرید، شناسایی پتانسیل آن برای رشد و درآمد طولانی مدت است. به عنوان مثال، فیس بوک را با ارزش فعلی 50 میلیارد دلاری در نظر بگیرید. این مقدار ارزش خالص کلی فیس بوک را منعکس نمی کند. در واقع، این پتانسیل پلتفرم است که به عنوان درآمد ده رقمی در دراز مدت پنهان شده است.

شما می توانید از همین اصل برای فروش وب سایت خود استفاده کنید. در بلندمدت چقدر سود خواهد داشت؟ چه ارزشی به کاربران ارائه خواهد داد؟ به عنوان مثال، اگر وب‌سایت شما رتبه‌ای در حال افزایش در گوگل داشته باشد، به دلیل پتانسیل ارزش طولانی‌مدت، پیشنهاد دهندگان مطلوب‌تری را جذب خواهد کرد.

اگر در سال گذشته یک وب‌سایت راه‌اندازی مجدد داشته‌اید، مطمئن شوید که از زمان راه‌اندازی مجدد، معیارها را نیز دنبال کرده‌اید.

 1. یک قیف سرب ایجاد کنید
قیف لید یا قیف بازاریابی یک فرآیند گام به گام است که آگاهی خریداران را از وب سایت شما افزایش می دهد (وب سایت شما چیست؟) و آنها را متقاعد می کند که آن را خریداری کنند (چرا باید وب سایت شما را بخرند؟). چهار مرحله اصلی در هر قیف سرب یکسان است: آگاهی، علاقه، تصمیم گیری و اقدام

این فرآیند بازاریابی با یک هدف کلی و گسترده (افزایش آگاهی) شروع می شود. به یک موضوع بسیار محدود و خاص ختم می شود (تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران و شاید حتی تبلیغ کنندگان برای وب سایت شما). این به شما درک کامل و متعادلی از نحوه فروش یک وب سایت می دهد.

تصویر زیر شامل تمام مراحل حیاتی درگیر در فرآیند قیف سرب است:

ایجاد یک قیف سرنخ برای فروش وب سایت به شما کمک می کند تا در تک تک مراحل برای فروش سریع و کارآمد وب سایت خود فکر کنید. اگر قبلاً از استراتژی های تولید سرنخ B2B استفاده کرده اید، این نباید برای شما مشکلی ایجاد کند. هنگام یادگیری نحوه فروش یک وب سایت، مهم است که روی استراتژی های تولید سرنخ نیز تمرکز کنید.

به عنوان مثال، آخرین مرحله از فرآیند قیف سرب به شما امکان می دهد خود را با مشتریان خود "غرق کنید". شما می توانید با ایجاد خبرنامه، جوایز وفاداری و محتوای مشابه به این هدف برسید.

به این ترتیب، شما رابطه خود را با خریدار خود پس از فروش وب سایت خود پایان نمی دهید. ارتباط ماندن از این طریق به خریداران وب سایت شما کمک می کند تا به تبلیغ کنندگان آن تبدیل شوند.

در اینجا یک مثال ساده از ایجاد یک قیف سرب، با در نظر گرفتن چهار مرحله ذکر شده در بالا آورده شده است:

آگاهی: ایجاد یک وب سایت مرتبط با هنر برای «قیف کردن» مخاطبان هدف به سمت آن.

علاقه: ارائه چیزی - مانند اشتراک در خبرنامه کسب و کار شما - به بینندگان وب سایت خود، به دست آوردن "سرنخ" به جای "چشم انداز" در ازای آن (هر دو به بینندگان / مشتریان وب سایت شما اشاره دارد). این شانس شما را برای فروش سریع وب سایت ها افزایش می دهد.

تصمیم: اطلاع رسانی به بینندگان و مشتریان در مورد جایگاه وب سایت خود از طریق اشتراک، مانند درخواست از آنها برای به اشتراک گذاشتن پروژه های هنری داخلی برای کودکان، به اشتراک گذاشتن نکاتی برای قیمت گذاری آثار هنری خود و غیره.

اقدام: ارائه کوپن به مشتریان و بینندگانی که به آنها علاقه دارند، به عنوان مثال، تخفیف برای خرید کالاهای هنری.

 1. بازارهای خرید و فروش وب سایت ها را تحقیق کنید
در دنیای در حال توسعه بازاریابی و تجارت امروز، همه چیز بیشتر و بیشتر است. هر ثانیه چیز جدیدی به ذهنش می رسد، از نرم افزار و موتورهای جستجو گرفته تا وبلاگ ها و بازارها. به جای اینکه برای انتخاب بین اینها صرفاً به ذات خود تکیه کنید، قبل از اینکه وب سایت خود را با قیمت طراحی سایت های متفاوت مانند manaboom.ir/pricing بفروشید، تحقیق کنید که کدام بازارها در حال رونق هستند.

 • کدام بازار در حال حاضر موفق ترین است و چرا؟
 • آنها چه کاری متفاوت انجام می دهند؟
 • چگونه مخاطبان خود را در جریان قرار می دهند؟
 • از کدام مدل های تجاری و فروش بیشتر برای فروش یا خرید وب سایت استفاده می کنند؟
 • آنها چه چیزی را یک وب سایت "ضعیف" می دانند که هیچ کس مایل به خرید آن نیست؟
شما می توانید چک لیستی از تمام مواردی که بازارها باید و نبایدها را در هنگام خرید و فروش وب سایت ها در نظر می گیرند تهیه کنید. قبل از فروش آن تاکتیک ها را در وب سایت خود اعمال کنید. به عبارت دیگر، از بهترین ها یاد بگیرید تا بهترین باشید!

نکته: آیا می دانستید: Flippa، Exchange (Shopify) و Empire Flippers برخی از بازارهای پرطرفدار برای فروش یک وب سایت هستند.

به جای نگرانی در مورد خرابی یا مشکلات میزبانی، بیشتر روی فروش وب سایت ها تمرکز کنید.

ما در G2 4.8/5 هستیم. با زمان بارگیری کمتر از 79 میلی‌ثانیه، Cloudways یکی از سریع‌ترین ارائه‌دهندگان میزبانی خارج از کشور است.

 1. سود خود را قبل از ایجاد فهرست بهینه کنید
همانطور که در بالا ذکر شد، سئو یک ابزار ضروری برای شناخت مخاطبان هدف شما است. با این حال، این همچنین ستون فقرات یک وب سایت خوب است. بدون آن، یک وب سایت فرو می ریزد و به پوچی می افتد.

سئو اولین چیزی است که در سر زبان خریداران قرار می گیرد زیرا از صاحبان و مدیران وب سایت می پرسند: "آیا وب سایت شما بهینه شده است؟" اگر پاسخ منفی است، قبل از رفتن به کار بزرگ بعدی دو بار فکر نمی کنند.

پس چرا بهینه سازی وب سایت شما قبل از فروش آن بسیار مهم است؟ بهینه سازی کمک می کند:

موتورهای جستجو بهتر متوجه دلیل و چرای وب سایت شما می شوند.

هر صفحه از وب سایت خود را در رتبه بالاتری در گوگل قرار دهید.

مخاطبان هدف خود را از طریق کلمات کلیدی بیشتر به وب سایت خود بیاورید که در نهایت منجر به نرخ کلیک بالاتر می شود.

کلیک های بازدیدکنندگان را برای شما یا خریداران وب سایتتان به پول نقد تبدیل کنید.

علاوه بر این، گوگل سایت های بهینه نشده را جریمه می کند. الگوریتم‌های آن تنها صفحات وب با سریع‌ترین بارگذاری، کاربرپسندترین و معتبرترین صفحات وب را رتبه‌بندی می‌کنند. بدون بهینه سازی وب سایت خود قبل از فروش آن، خطر کاهش SERP یا صفحات نتایج موتور جستجو را دارید.

امروزه چندین روش برای بهینه سازی وب سایت ها استفاده می شود. در مفهوم گسترده، شما باید وب سایت خود را افزایش دهید:

تبدیل (مخاطبان وب سایت خود را وادار به انجام آنچه می خواهید انجام دهند، به عنوان مثال، مشترک شدن در خبرنامه کسب و کار شما)

قابلیت مشاهده (که باعث می شود وب سایت شما به سرعت در هنگام جستجوی کاربران از طریق موتورهای جستجو ظاهر شود)

قابلیت استفاده (با سرعت بارگذاری وب سایت و صفحات آن و عملکرد بهتر) برای افزایش بهینه سازی آن.

به طور دقیق تر، می توانید وب سایت خود را با استفاده از ابزارها و روش هایی مانند:

شبکه تحویل محتوا (CDN)

استفاده از یک ارائه دهنده میزبان بهتر - مانند سرورهای خصوصی مجازی (VPS) میزبان - برای سرعت بخشیدن به زمان بارگذاری وب سایت

کاهش تعداد پلاگین ها، CSS و Javفایل های aScript در صفحات وب سایت شما

بهینه سازی پایگاه داده از طریق سیستم مدیریت مرکزی وب سایت شما (CMS)

خط پایین: اگر در حال یادگیری نحوه فروش یک وب سایت هستید، باید یاد بگیرید که چگونه وب سایت خود را بهینه کنید. به همین سادگی!

 1. 6 . یاد بگیرید که به طرفین علاقه مند به روش صحیح نزدیک شوید
نزدیک شدن به خریداران بالقوه با شناخت و درک مخاطبان هدف شما یکسان نیست. مورد دوم به این بستگی دارد که وب سایت شما چه کسی را بیشتر جذب می کند، به خصوص اگر می خواهید وب سایت خود را به سرعت بفروشید.

با این حال، محدود کردن مخاطبان هدف به محدود کردن خریداران علاقه مند کمک می کند. در فروش وب سایت ها بسیار کمک خواهد کرد. اگر تجربه ای در زمینه مدیریت مشتری دارید، می تواند به شما کمک کند تا نحوه برخورد با مشتریان را درک کنید.

به عنوان مثال، اگر مخاطبان هدف خود را به عنوان علاقه مندان به ورزش شناسایی کرده باشید، نزدیک شدن به خریدار که عمدتاً با فروش آنلاین آثار هنری سر و کار دارد، برای شما مفید نخواهد بود.

هنگامی که با موفقیت انواع خریداران مناسب برای وب سایت خود را شناسایی کردید، باید به روش صحیح به آنها نزدیک شوید.

یک اشتباه رایج که برخی از فروشندگان وب سایت مرتکب می شوند این است که وب سایت خود را در بازاری به حراج می گذارند که برای مخاطبان بزرگتر و عمومی در نظر گرفته شده است. اگر وب سایت شما جایگاه مشخصی دارد، سعی کنید آن را در بازاری بفروشید که با خرید همان وب سایت های خاص سروکار دارد.

 1. 7 . آمار مناسب را برای ارائه به خریداران دریافت کنید
آمار همه جا هست. عمدتاً به این دلیل که مردم آنچه را که می بینند باور می کنند و اعداد دروغ نمی گویند. هر شخصی که بخواهید وب سایتی را به او بفروشید، آمار می خواهد.

اگر می‌خواهید وب‌سایتی را به سرعت بفروشید، پشتیبان‌گیری از ادعایی مانند «وب‌سایت من در دراز مدت درآمد زیادی ایجاد می‌کند»، خریداران بالقوه وب‌سایت شما را متقاعد نمی‌کند.

با این حال، تکمیل خلاصه گزارش یا یک آیتم با ارقام آماری - مثلاً به شکل یک اینفوگرافیک آماری - باعث می‌شود سر خود را برگردانند و به آنچه شما می‌گویید گوش دهند.

به عنوان مثال، بررسی اجمالی آمار وب سایت زیر را برای یک وب سایت فرضی در نظر بگیرید:

این یک مثال بد از ارائه آمار به خریداران بالقوه وب سایت است. شما همچنین می توانید اطلاعات مشابهی مانند:

یا در قالب اینفوگرافیک تر، مانند:

قابل ارائه-آمار

اکثر فروشندگان وب سایت از SEMrush یا Ahrefs برای جمع آوری و ارائه آمار وب سایت خود استفاده می کنند. با این حال، Google Analytics این کار را بسیار در دسترس‌تر می‌کند. به طور کلی آمارهای وب سایت را ارائه می دهد، که سپس می تواند برای خریداران قابل ارائه تر باشد مانند:

مهم نیست که چگونه تصمیم می گیرید اطلاعات آماری وب سایت خود را به یک خریدار ارائه دهید، مطمئن شوید که:

قابل اعتماد، معتبر و معتبر

از ادعاهایی که در مورد نقاط قوت یا ضعف وب سایت خود دارید پشتیبانی می کند.

خیلی "مختل" نیست.

جملات کلی یا تضعیف کننده ندارد.

تا آنجا که می تواند خاص است.

یک تصویر کلی از چیستی، چرایی و چگونگی وب سایت شما را برای خریداران بالقوه شما ترسیم می کند. اگر قراردادهای نمایندگی دارید، حتماً آنها را نیز ذکر کنید.

به عبارت دیگر، وقتی آنها به آمار وب سایت شما نگاه می کنند، فوراً ایده خوبی از ارزش وب سایت و حضور امیدوارکننده در جستجو پیدا می کنند. اگر می‌خواهید چگونه یک وب‌سایت را سریع و کارآمد بفروشید، همیشه اطمینان حاصل کنید که داده‌ها به شیوه‌ای درست ارائه می‌شوند. مشتریان بلیط پرفروش، به ویژه خریداران مکرر را ذکر کنید.

نکته: اگر نمی خواهید با ایجاد یک نمودار آماری از ابتدا یا ارائه هر آنچه که گوگل آنالیتیکس برای وب سایت شما نشان می دهد به مشتری خود زحمت بکشید، قالب های رایگان و قابل دانلود زیادی برای ارائه آمار وب سایت وجود دارد.

5 وب سایتی که با سود قابل توجهی فروخته شدند

اکنون، در اینجا 5 نکته از حرفه ای هایی که وب سایت های خود را با سود فروخته اند، آورده شده است.

 1. 1 . جیمی هیکی سایت تناسب اندام خود را می فروشد
من بنیانگذار Coffee Semantics هستم، ما سایت‌های قهوه را طراحی می‌کنیم و بررسی محصولات را انجام می‌دهیم، تکنیک‌های دم کردن را آموزش می‌دهیم و تجهیزات قهوه را بررسی می‌کنیم. ما در Healthline، Bustle، website، Woman’s world magazine، Delish و Readers Digest معرفی شده ایم.

سایت تناسب اندام من ماهیانه 2000 دلار درآمد داشت، من آن را برای 3 سال سود فروختم که به 72000 دلار رسید.

من منتظر بودم تا آن را در ابتدای ماه مارس بفروشم، یعنی پایان شوق تناسب اندام در اوایل سال تا اعداد و ارقام بالا به نظر برسد و قبل از فروش آن، موضوع را تغییر دادم تا ظاهری تازه به آن بدهم.

من بعد از فروش هیچ خدماتی ارائه نکردم.»

 1. 2 . آبنوس چپل در فلیپا به فروش می رسد
صدها سایت حراجی وجود دارد که می توانید وب سایت خود را در آنها بفروشید، اما تعداد انگشت شماری از آنها ارزشمند هستند. Flippa محبوب ترین است، و علیرغم شهرتش برای میزبانی وب سایت های ناجوانمردانه، واقعاً بهترین انتخاب موجود است. من اخیراً دو وب سایت را در Flippa به مبلغ چهار رقمی متوسط فروختم که یکی از آنها بازده سرمایه گذاری بیش از 400% داشت. با این حال، یک مخاطب بزرگ را با یک مخاطب خوب اشتباه نگیرید.

برای مثال، اگر وب‌سایتی را در تخصص خاصی راه‌اندازی می‌کنید، تقریباً همیشه ترجیح داده می‌شود که افراد دیگری را در این زمینه هدف قرار دهید. به جای استفاده از یک پلت فرم همه منظوره مانند Flippa به طور مستقیم در منطقه. همانطور که در مرحله دوم گفتم، درک نوع افرادی که به آنها می فروشید بسیار مهم است، نه فقط تعداد مشتریان احتمالی که دارید.

 1. جان فریگو چندین وب سایت فروخته است
من اغلب سایت‌ها را راه‌اندازی می‌کنم، آنها را سودآور می‌کنم و سپس آن‌ها را ورق می‌زنم، و مقدار پولی که می‌توانید برای این روزها یک سایت را ورق بزنید، اغلب چندین سال چند برابر سود ماهانه است. من سایت‌هایی را دیده‌ام که بیشتر از 5 سال کار می‌کنند که احمقانه است که بدانیم می‌تواند از نظر الگوریتم‌ها و سرویس‌های گوگل و همچنین برنامه‌های وابسته به آن‌ها تغییر کند.

در حالی که من اغلب می‌توانم به بهبود و رشد یک سایت ادامه دهم، اگر بتوانم یک سایت 2 یا 3 ساله دریافت کنم، ترجیح می‌دهم آن را ورق بزنم و دوباره این کار را انجام دهم.

جدیدترین سایت من که ساختم و فروختم یک سایت manaboom.ir بود. من در ابتدا آن را تقریباً به عنوان یک آزمایش سرگرم کننده شروع کردم تا ببینم آیا یک سایت بلاگ اسپات همچنان می تواند رتبه بندی شود همانطور که بسیاری از مردم می گویند مرده اند. نوع محتوایی که من قرار می دهم تلاش بسیار کم است، من در مورد محصولات جدید و مکمل های جدید در بازار می نویسم. من در مورد این محصولات از صفحه اینستاگرام برندها یاد می‌گیرم، یک نوشتن مختصر انجام می‌دهم و همین، کمتر از 15 دقیقه در روز برای اجرا زمان می‌برد.

در عرض یک سال، من از طریق ترکیبی از Google Adsense، نوشته های حمایت شده و بازاریابی وابسته، ماهیانه حدود 1000 دلار از سایت درآمد داشتم. من اخیراً سایت را با قیمت 23000 دلار ورق زدم.

من واقعاً برای فروش سایت برنامه‌ریزی نکرده بودم و صادقانه بگویم که فکر نمی‌کردم بیش از چند صد دلار فروخته شود، اما صادقانه بگویم که در حال حاضر مردم ارزش‌گذاری‌های دیوانه‌واری می‌پردازند که درآمد غیرفعال یک روند داغ و یک کلمه پرطرفدار است.

من به این نتیجه رسیدم که کسی با من تماس بگیرد و بخواهد سایت را بخرد که مرا کنجکاو کرد در غیر این صورت حتی به خود زحمت فروش آن را نمی دادم زیرا فکر نمی کردم کسی آن را بخواهد. پس از یک تماس ناخواسته، شروع به تبلیغ آن در Flippa و همچنین برخی از انجمن‌ها و گروه‌های بازاریابی کردم و در نهایت خریدار به قیمت 23000 دلار پیدا کردم.

من حدود یک ماه در آنجا ماندم تا به این انتقال کمک کنم و به نوشتن برخی از محتواها قبل از انتقال کامل آن به خریدار جدید ادامه دهم.

 1. 4. الکس اسمیت در Motion Invest می فروشد
من اولین وب سایت خود را با طراحی وب سایت در مشهد که یک وب سایت وابسته بود، در Motion Invest فروختم. تنها کاری که من انجام دادم این بود که فرم آنلاین آنها را پر کردم و آنها نیاز به اثبات درآمد از طریق ضبط صفحه دارند. بعد از اینکه پر کردم، آنها تماس گرفتند و گفتند که علاقه مند به خرید هستند.

سپس پیشنهادی 25 برابر سود ماهانه دادند که من پذیرفتم. من ارزش آن را با ایجاد محتوای عالی در مورد کلمات کلیدی قصد خریدار و طراحی آن به جایی که وقتی افراد سوار می‌شوند تبدیل شود، به حداکثر رساندم.

به طور کلی، من حدود 50 مقاله در آن وب سایت وابسته داشتم. همه چیز در وب‌سایت بسیار سازگار بود، و سیستم‌هایی وجود داشت که وقتی کسی به دنبال خرید آن بود، می‌دانست که تعمیر و نگهداری کمتری دارد.

این وب سایت در طاقچه بیسبال بود. در یک دوره 12 ماهه 400 دلار در ماه تولید می کرد و من آن را به قیمت 10 هزار دلار فروختم (25 برابر سود ماهانه).

برای آماده شدن برای فروش، فقط مطمئن شدم که همه اطلاعاتم را در یک صفحه گسترده دارم تا برگرداندن همه چیز بسیار ساده باشد. من قبلاً این کار را انجام داده‌ام، و در واقع این کار را در حال حاضر بیشتر انجام می‌دهم، زیرا به صورت تمام وقت بازاریابی وابسته را انجام می‌دهم، اما ارزش سایتم را 20 برابر سود ماهانه می‌دانستم، بنابراین احساس می‌کردم که معامله خوبی به دست آورده‌ام. من هیچ خدمات پس از فروش ارائه نکردم.»

 1. استیو مورو، بنیانگذار پادل، در فلیپا می فروشد
من یک وب سایت را در اواخر سال 2017 راه اندازی کردم. این اولین وب سایتی بود که ساخته بودم. راستش را بخواهید، من کمی بیش از 2 سال با این سایت دست و پنجه نرم کردم. در سال 2019، مبلغ هولناک (طعنه آمیز) 2500 دلاری از وب سایت با کمیسیون های وابسته به دست آوردم.

سایت در قسمت سلامت قرار داشت و من E-A-T مورد نیاز را نداشتم. من دائماً تحت تأثیر به‌روزرسانی‌های Google بودم. من در اوایل سال 2020 تصمیم گرفتم وب سایت را بفروشم. کمیسیون من در یک ماه معین در سال 2019 بین 0 تا 500 دلار بوده است.

من از Flippa برای فروش سایتم استفاده کردم و مردم آنجا به من کمک کردند تا سایت را ارزش گذاری کنم. من در نهایت آن را با قیمت حدود 12000 دلار لیست کردم و آن را به قیمت بیش از 8 هزار دلار فروختم. ارزیابی من دشوار بود زیرا سایت درآمد ثابتی در هر ماه ایجاد نمی کرد. برخی از سایت ها به طور مداوم 500 یا 1000 دلار در ماه تولید می کنند و من فکر می کنم ارزش گذاری آنها آسان تر است.

من واقعاً هیچ آمادگی برای فروش سایت انجام ندادم و هیچ خدمات پس از فروش ارائه نکردم. من فکر می کنم فردی که سایت را خریده است به دنبال دامنه قدیمی است که محتوای مناسبی داشته باشد.

با پولی که از فروش به دست آوردم، سایت جدیدم، paddleabout.com را راه اندازی کردم. این سایت پس از گذشت تنها یک سال بسیار بهتر از سایت دیگر من است. من از تجربیاتم استفاده کردم و در آینده از آن استفاده کردم."

به جای نگرانی در مورد خرابی یا مشکلات میزبانی، بیشتر روی فروش وب سایت ها تمرکز کنید.

ما در G2 4.8/5 هستیم. با زمان بارگیری کمتر از 79 میلی‌ثانیه، Cloudways یکی از سریع‌ترین ارائه‌دهندگان میزبانی خارج از کشور است.

نتیجه گیری

یادگیری نحوه فروش یک وب سایت در حال حاضر یک تجارت دشوار استبازارهای فوق رقابتی و همیشه در حال تحول ay. به همین دلیل است که هر فروشنده وب سایت می تواند از برخی نکات تست شده برای فروش یک وب سایت به خریداران بالقوه بهره مند شود. به طور خلاصه، شما باید:

ارزش بلند مدت و پتانسیل رشد وب سایت خود را تعیین کنید.

پس از یک فرآیند گام به گام، با استفاده از قیف سرب، خریداران را پیدا کرده و به آنها بفروشید.

مخاطبان هدف خود و همچنین خریداران را شناسایی کنید.

بهترین بازارها را برای فروش به یا در آنها معیار قرار دهید.

وب سایت خود را بهینه کنید و اطلاعات قابل اعتماد ارائه دهید

Topic revision: r1 - 2022-08-25 - AydaSahimi

Tip, idea TWiki Tip of the Day
Re-parenting a topic
The breadcrumb displayed with a particular TWiki topic is constructed with a topic`s parent . The footer... Read on Detail
 
This site is powered by the TWiki collaboration platform Powered by PerlCopyright © 2008-2023 by the contributing authors. All material on this collaboration platform is the property of the contributing authors.
Ideas, requests, problems regarding TWiki? Send feedback